zdjęcie

Przejścia dla pieszych w miejscowościach Krzeszów Górny, Jarocin i Bieliny to ostatnie trzy z trzynastu przejść realizowanych w ramach programu „Bezpieczne przejścia dla pieszych”, na których realizację Powiat Niżański otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Umowę na wykonanie zadania pn. „Budowa i przebudowa przejść dla pieszych w m. Krzeszów Górny w ciągu drogi powiatowej Nr 1072R, w  m. Jarocin w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1041R i Nr 1039R i w m. Bieliny w ciągu drogi powiatowej Nr 1062R wraz z wykonaniem infrastruktury towarzyszącej w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych”, podpisali dnia 26 listopada br., Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach i przedstawiciel Zakładu Produkcyjno – Usługowo – Handlowy FERAMENTA, wykonawca w/w inwestycji Krzysztof Piela.

Zgodnie z podpisaną umową, dzięki pozyskanym środkom finansowym powstaną kolejne trzy przejścia o łącznej wartości 594 090,00 zł, z czego 80% stanowią środki pochodzące z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Dzięki otrzymanym środkom z Rządowego Funduszu Dróg możliwa jest szybka  realizacja wyczekiwanych przez mieszkańców, bezpiecznych przejść dla pieszych w Krzeszowie Górnym przy Publicznej Szkole Podstawowej, w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych w okolicy zatoki autobusowej w Jarocinie oraz na wysokości Domu Ludowego w Bielinach. Te nowoczesne przejścia są niezwykle ważne z uwagi na wpływ ich jakości na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zarówno mieszkańców Naszego Powiatu, jak i podróżujących. – mówi Starosta Robert Bednarz.

Termin zakończenia realizacji inwestycji to czerwiec 2022 roku.