zdjęcie

W miejscowościach Przędzel, Huta Krzeszowska, Nisko, Ulanów i Nowy Nart, już niebawem powstaną nowoczesne przejścia dla pieszych.

Umowa na wykonanie kolejnych 5 przejść podpisana została 4 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Nisku, przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza, Wicestarostę Adam Macha oraz reprezentującego Wykonawcę, Firmę Bruk – Mar, Łukasza Maruta.

Przedmiotem umowy jest „Budowa i przebudowa przejść dla pieszych w m. Przędzel w ciągu drogi powiatowej Nr 1059R, w m. Huta Krzeszowska w obrębie skrzyżowania w ciągu drogi powiatowej Nr 1048R i drogi powiatowej Nr 1045R, w m. Nisko w ciągu drogi powiatowej Nr 1057R, w m. Ulanów w ciągu drogi powiatowej Nr 1062R, w m. Nowy Nart w ciągu drogi powiatowej Nr 1087R wraz z wykonaniem infrastruktury towarzyszącej w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych”.

Wartość zadania wynosi 940 463,29 zł, z czego kwota 655 855,71 zł stanowią środki pochodzące z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przewidywany termin realizacji inwestycji to czerwiec 2022 roku.

Podpisana umowa to kontynuacja realizacji zadań dotyczących przebudowy i budowy kolejnych pięciu, z trzynastu, przejść dla pieszych, na których realizację Powiat otrzymał dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości łącznie 1 644 661 zł. Miejsca, w których powstaną przejścia, to obszary o wzmożonym natężeniu ruchu. Budowa przejść znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, w szczególności ruchu pieszych, głównie dzieci oraz mieszkańców miejscowości, w których te przejścia powstaną. Dzięki środkom finansowym otrzymanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg możliwa jest szybka i sprawna realizacja zaplanowanych w tym zakresie zadań – mówi Starosta Robert Bednarz.