Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych (PSST) corocznie nagradza wybitnie uzdolnioną młodzież z naszego regionu. Kandydatami do tego prestiżowego wyróżnienia są uczniowie wszystkich typów szkół z województwa podkarpackiego, którzy w roku szkolnym 2025/2026 wykazali się szczególnymi osiągnięciami. Nagroda przyznawana jest tylko jednemu, najlepszemu uczniowi z każdego powiatu. W gronie 25 tegorocznych laureatów znalazła się Emilia Wyka, uczennica klasy V Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Jeżowem, która reprezentowała Powiat Niżański.

Krzeszowskie Koło Emerytów i Rencistów świętowało Jubileusz 30-lecia swojej działalności. Było to wydarzenie pełne wspomnień, wzruszeń, podziękowań i radości ze wspólnie spędzonych lat. Koło Emerytów i Rencistów w Krzeszowie powstało dokładnie 30 lat temu – w maju 1996 roku. Od początku jego głównym celem była aktywizacja społeczna oraz integracja osób starszych z terenu gminy Krzeszów i okolic. Obecnie krzeszowskie koło liczy 62 członków.

 

24 maja 2026 roku mieszkańcy Kurzyny Średniej oraz zaproszeni goście uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu – obchodach 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzynie Średniej.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Starosty ". Wydarzenie zgromadziło 21 uczniów szkół podstawowych z siedmiu gmin z terenu Powiatu Niżańskiego, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Ortografii oraz prestiżowe „Złote Pióro Starosty”.