W dniu 27 maja br. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnią służbę dla pracowników Starostwa Powiatowego w Nisku. W trakcie tego wydarzenia uhonorowano osoby, które przez wiele pracowały na rzecz społeczności lokalnej, przyczyniając się tym samym do rozwoju Powiatu Niżańskiego.

Podczas uroczystości wręczenia medali przez Wojewodę Podkarpackiego Teresę Kubas-Hul pracownikom Starostwa Powiatowego w Nisku towarzyszył Starosta Niżański Robert Bednarz.

Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowani zostali pracownicy Starostwa Powiatowego w Nisku: Maria Bednarz, Jan Mazur, Anna Stępień, Irena Wolicka, Bogdan Zalewski i Krzysztof Zalewski oraz Jan Chudy (pracownik Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku) i Adam Mach (Wicestarosta Niżański I, V i VI kadencji)

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymał Piotr Słotwiński. Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę nagrodzeni zostali pracownicy Starostwa Powiatowego w Nisku: Krzysztof Kida, Joanna Nowak, Izabela Pawelec, Anna Rębacz, Iwona Sudoł, Edyta Waszkiewicz, Paulina Wnuk i Jarosław Wołoszyn oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Karolina Klimka, Alina Mierzwińska i Magdalena Szafran.

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, na wniosek Wojewody Podkarpackiego, za zasługi na rzecz społeczności lokalnej Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Andrzej Tofilski radny Rady Powiatu Niżańskiego, a Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Władysław Pracoń – b. radny Rady Powiatu Niżańskiego, Starosta III kadencji.

- To ważne wydarzenie stanowi dowód uznania dla pracowników, którzy przez lata pełnili swoje obowiązki z poświęceniem i oddaniem. Ich praca przyczyniła się do efektywnego funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Nisku, jednostek organizacyjnych Powiatu Niżańskiego i wspierania mieszkańców powiatu w różnych dziedzinach życia – podsumował Starosta Niżański Robert Bednarz.

Gratulując odznaczonym Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul podkreśliła natomiast, że uhonorowanie przyznanymi postanowieniem Prezydenta RP orderami i medalami to nie tylko ogromny zaszczyt, ale również wielkie zobowiązanie do dalszego podtrzymywania wartości, które to wyróżnienie reprezentuje.