zdjecie

W dniu 7 maja br. rozpoczynają się egzaminy maturalne. W szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański przystąpi do nich 258 uczniów, w tym w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku – 112, w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku – 86, w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica – 21 i w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem – 39.

Rozpoczęcie matur poprzedziło w dniu 26 kwietnia 2024 r. uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych poszczególnych szkół.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Niżańskiego, w osobach Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko. Samorządowcy w swoich przemówieniach skierowali do tegorocznych abiturientów wyjątkowe słowa, aby ten ważny moment w ich życiu był początkiem pięknej i obiecującej przyszłości, niemalejącej wiary we własne możliwości oraz życzyli satysfakcjonujących wyników na maturze i jak najtrafniejszych wyborów w dalszym dorosłym życiu.

Nie zabrakło także podziękowań dla Dyrektorów szkół, kadry pedagogicznej oraz rodziców, za trud włożony w edukację, za trud przygotowań, wsparcie i serce włożone w nauczanie i wychowanie naszej młodzieży.

Uczniowie w podziękowaniu za wysiłek włożony w długoletnią edukację oraz wychowanie wręczyli nauczycielom i dyrekcji symboliczne kwiaty oraz skierowali słowa podziękowania i uznania.

Momentem najbardziej oczekiwanym przez absolwentów było wręczenie świadectw ukończenia Szkoły oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów z najwyższą średnią ocen.

Z okazji rozpoczynających się egzaminów maturalnych życzymy maturzystom, jak najlepszych wyników, oraz dostania się na wymarzone studia.