W dniu 4 kwietnia 2024 r. odbyła się ostatnia z cyklu sześciu konferencji warsztatowych w zakresie: BUDOWANIE PARTNERSTWA LOKALNEGO NA RZECZ OŻYWIENIA SPOŁECZNO – GOSPODARCZEGO I AKTYWIZACJI RYNKU PRACY W POWIECIE NIŻAŃSKIM. Konferencja podsumowująca poświęcona była tematowi: „Siła Partnerstwa w Powiecie Niżańskim: Gala projektów społeczno-gospodarczych i aktywizacji rynku pracy wypracowanych z udziałem trzech sektorów i aktywnych mieszkańców w Powiecie Niżańskim do partnerskiej realizacji w latach 2024 – 2029”.

Uczestników konferencji przywitał w imieniu organizatorów, tj. Powiatu Niżańskiego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, Starosta Niżański Robert Bednarz. Następnie Sekretarz Gminy Jarocin Agata Pałka przedstawiła gminę Jarocin, jej potencjał oraz warunki społeczno-gospodarcze. W dalszej kolejności prowadząca konferencję Pani Jadwiga Olszowska – Urban, podsumowując dotychczasowe spotkania, zapowiedziała występy przedstawicieli uczestników konferencji, którzy dokonali prezentacji projektów wypracowanych podczas warsztatowych części konferencji:

• NIŻAŃSKIE MARZENIE – KOMPLEKS WYPOCZYNKOWO – REKREACYJNY – projekt przedstawiła Pani Sylwia Skura
  • SZCZĘŚLIWY, BO W DOMU – Profesjonalna opieka domowa nad przewlekle chorym – projekt przedstawiła Pani Anna Kupińska.
  • ROWEREM PRZEZ POWIAT NIŻAŃSKI – projekt przedstawiły: Pani Elżbieta Tomczak oraz Pani Anna Chudzik.
  • REKREACJA! AGROTURYSTYKA W POWIECIE NIŻAŃSKIM – projekt przedstawił Pan Stanisław Haduch.
  • „CZAS NA LAS" Promocja i wykorzystanie zasobów leśnych w powiecie niżańskim – projekt przedstawił Pan Michał Watras.

Oprócz wymienionych były jeszcze inne propozycje projektów, które zostały wypracowane i mogą być przedmiotem realizacji.

Po krótkiej przerwie Starosta Robert Bednarz, dokonał podsumowania cyklu spotkań oraz złożył serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konferencji za aktywny udział i pracę w częściach warsztatowych konferencji, za przygotowane prezentacje, a także podziękował trenerowi partnerstwa lokalnego - Pani Jadwidze Olszowskiej – Urban za merytoryczną opiekę i profesjonalne prowadzenie cyklu konferencji.

Kolejnym i ostatnim już punktem spotkania było uroczyste wręczenie uczestnikom konferencji Certyfikatów potwierdzających udział w BUDOWANIU PARTNERSTWA LOKALNEGO NA RZECZ OŻYWIENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO I AKTYWIZACJI RYNKU PRACY W POWIECIE NIŻAŃSKIM.

- Zakończyliśmy cykl konferencji organizowanych przez Powiat Niżański i Powiatowy Urząd Pracy w Nisku, których celem była integracja międzysektorowa oraz wspólne wypracowanie diagnozy społeczno-gospodarczej przy udziale przedsiębiorców, samorządu, III sektora, kadry edukacyjnej, młodzieży i aktywnych mieszkańców powiatu. Podczas V kolejnych warsztatów, wypracowaliśmy partnerskich projekty służące ożywieniu społeczno-gospodarczemu Powiatu Niżańskiego, Dokonaliśmy wyboru najlepszych projektów i rozwiązań, które mogą zostać wdrożone przy pomocy środków własnych i pozyskanych dostępnych środków pozabudżetowych z UE – przez firmy, gminy, Powiat, instytucje i organizacje, w partnerstwie w latach 2023 – 2029podsumował wydarzenie Starosta Niżański Robert Bednarz.