W dniu 11 grudnia 2023 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, z rąk Wicestarosty Niżańskiego Adama Macha oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku Magdaleny Rachwał, laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zamień palenie na zdrowe żywienie” odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Powiat Niżański.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia przypadającego na dzień 16 listopada 2023 r., był organizatorem Powiatowego Konkursu Plastycznego pt.  „Zamień palenie na zdrowe żywienie”.
Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do promowania zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększenie zaangażowania rodziców i opiekunów do promowania zdrowego stylu życia bez nałogu tytoniowego, uświadomienie dzieciom i młodzieży, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, zainspirowanie dzieci i młodzieży w zakresie twórczego promowania niepalenia papierosów.

Konkurs skierowany był do dzieci biorących udział w programach edukacyjnych „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal przy mnie, proszę”, „Bieg po zdrowie”, „Znajdź właściwe rozwiązanie” z terenu powiatu niżańskiego i został przeprowadzony w 4 kategoriach wiekowych.

W dniu 16 listopada 2023 r. komisja konkursowa spośród zgłoszonych 56 prac plastycznych dokonała oceny, biorąc pod uwagę ich zgodność z tematyką konkursu, walory plastyczne, estetykę wykonania oraz pomysłowość i oryginalność prac.

W kategorii programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”:

I miejsce – Maja Tabor – PSP w Cholewianej Górze

II miejsce- Maja Mil – SP w Bystrem

III miejsce-Julia Dudek – PSP w Przędzelu

Marcelina Kulec – Przedszkole Gminne w Krzeszowie

Anastazja Pastuszek – SP w Golcach

Jakub Sudoł – PSP w Starym Narcie

W kategorii programu edukacyjnego „Nie pal przy mnie, proszę”:

I miejsce – Sebastian Kusz – SP w Bystrem

II miejsce – Zuzanna Surowiec – ZSP nr 2 w Nisku

III miejsce – Nikodem Wąsik – PSP w Cholewianej Górze

Aleksandra Turbak – PSP w Przędzelu

Karolina Duda – ZSP nr 1 w Nisku

Hanna Rąglewska – ZSP nr 2 w Nisku

W kategorii programu edukacyjnego „Bieg po zdrowie”:

I miejsce – Milena Bolka – PSP w Groblach

II miejsce – Oliwia Kucio – PSP w Przędzelu

III miejsce – Mieszko Marchut – ZSP nr 1 w Nisku

Karol Kołodziej – PSP w Groblach

Krystian Mierzwa – SOSW w Rudniku nad Sanem

Alicja Kotuła – ZSP nr 1 w Nisku

W kategorii programu edukacyjnego „Znajdź właściwe rozwiązanie”:

I miejsce – Amelia Kwiecińska – PSP w Groblach

II miejsce – Błażej Markowicz – ZSP nr 1 w Nisku

III miejsce – Bernadeta Ciak – PSP w Groblach

Lena Cagara – PSP w Przędzelu

Monika Pawelic – ZSP nr 1 w Nisku

Arkadiusz Kukulski – PSP w Przędzelu

W dniu 11 grudnia 2023 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, z rąk Wicestarosty Niżańskiego Adama Macha oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku Magdaleny Rachwał, laureaci konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem był Powiat Niżański.

Zdjęcia: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nisku