Praktyki zagraniczne uczniów RCEZ w Nisku zbliżają się do końca. W programie Erasmus+ nasi uczniowie zdobywają nie tylko doświadczenie zawodowe w środowisku międzynarodowym, ale także poznają kulturę  Irlandii i Niemiec.

Grupa uczennic w zawodzie technik organizacji turystyki uczestniczyła w weekendowych wycieczkach do Cliffs of Moher, Corku oraz Kinsale. Klify Moheru stanowią jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Irlandii. Jest to ciągnące się przez 14 kilometrów pasmo klifów na zachodnim wybrzeżu Irlandii, na które zjeżdżają się podróżnicy z różnych zakątków świata, aby na własne oczy zobaczyć ten cud natury. Klify są częścią Drogi Atlantyckiej (Wild Atlantic Way), która ciągnie się wzdłuż zachodniego wybrzeża.  Spacer po klifach dostarczył  uczestnikom wycieczki niesamowitych wrażeń.

Kolejnym ciekawym miejscem dla turystek był Cork, miasto położone  w Irlandii Południowej, w odległości około 20 kilometrów od południowego wybrzeża i 200 kilometrów od stolicy państwa – Dublina. Można znaleźć wzmianki na temat miasta pochodzące już z VI wieku, jednak rozwój osady nastąpił dopiero w XVII wieku i obecnie stanowi drugie największe miasto znajdujące się na terenie Irlandii.

Młodzież odbywająca praktyki w niemieckim Schkeuditz – mechatronice i elektrycy – uczestniczyła w wycieczce do Drezna. Pałac Zwinger, Plac Teatralny, gmach Opery to tylko niektóre atrakcje spaceru po Dreźnie.

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku od wielu lat uczestniczą w programie Erasmus+. Podczas podróży po Europie poznają rówieśników oraz europejskie dziedzictwo kulturowe.

Opiekę nad uczestnikami sprawują Panowie: Grzegorz Skrzyński i Jacek Piotrowski, oraz Pani Alicja Świder.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku