Andżelika Pałka i Krystyna Siembida z klasy 2 E Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wzięły udział w specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wyniki zostały ogłoszone w dniu 1 czerwca 2021 roku, uczennice zdobyły tytuł laureatek.

Temat specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmiał: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości, w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali młodzi ludzie tworzący dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów jednej szkoły lub zespołu szkół, którzy w dniu rozpoczęcia rekrutacji, tj. 30 marca 2021 roku, mają już ukończone 13 lat i którzy w dniu 1 czerwca 2021 roku nie ukończyli jeszcze 18 lat.

Zadanie rekrutacyjne polegało na przygotowaniu przez dwuosobowy zespół pracy w jednej z trzech kategorii, do wyboru: praca plastyczna, praca pisemna lub praca multimedialna. Andżelika i Krysia wybrały kategorię: praca plastyczna. Do udziału w projekcie zachęciła uczennice wychowawczyni Pani Grażyna Habigier-Pipska.

Ich zadaniem było stworzenie – zgodnie z tematem wiodącym tegorocznego SDiM – pracy plastycznej w dowolnej technice, np.: rysunkowej, rysunkowo-graficznej, malarskiej, w formie przestrzennej lub płaskiej (praca płaska powinna była być sporządzona w formacie nie mniejszym niż A4). Mógł to być np. obraz, plakat, collage, krótki komiks (jedna strona), infografika, mapa, rzeźba. Prace plastyczne powinny były spełniać wymogi: skan o rozdzielczości min. 300dpi lub fotografia o wymiarach najlepiej 4272 x 2848 pikseli.

Laureatkom gratulujemy!

Tekst i zdjęcie: RCEZ w Nisku