Polski Ład

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD:
PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

Nazwa fundusz/programu/dotacji:

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Nazwa zadania:

Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Niżańskiego w miejscowościach: Kończyce, Wólka, Półsieraków, Krzywdy, Nisko, Kustrawa

Wartość wnioskowanych środków:

9 063 345,00 zł (95%)

Wartość środków własnych:

477 018,39 zł (5%)

Planowany koszt inwestycji:

9 540 363,39 zł

Gmina:

Nisko, Harasiuki, Jeżowe, Krzeszów

Opis zadania:

Zakres obejmuje: przebudowę drogi powiatowej Nr 1077R Rudnik nad Sanem – Kończyce – wykonanie obustronnych poszerzeń celem zmiany szer. jezdni z 5,0 m do 5,5 m, wzmocnienie konstrukcji istniejącej jezdni, poprzez wykonanie warstw podbudowy, nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego na dł. 1 700 m, wykonanie utwardzonych poboczy, przepustów, zjazdów, peronów, renowacji rowów, oraz montaż oznakowania pionowego i poziomego. Przebudowę drogi powiatowej Nr 1068R Wólka – Półsieraków – wzmocnienie konstrukcji istniejącej jezdni, poprzez wykonanie warstw podbudowy, nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego na dł. 2 392 m, wykonanie utwardzonych poboczy, przepustów, oczyszczania rowów oraz ustawienie barier ochronnych. Przebudowa drogi powiatowej Nr 2607R Krzywdy – Wólka Łętowska – wzmocnienie konstrukcji istniejącej jezdni, poprzez wykonanie warstw podbudowy, nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego na dł. 797 m, wykonanie utwardzonych poboczy, kanału technologicznego oraz montaż oznakowania pionowego i poziomego. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1051R ul. Osiedle –, wzmocnienie konstrukcji istniejącej jezdni, poprzez wykonanie warstw podbudowy, nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego na dł. 1 432 m, wykonanie utwardzonych poboczy, chodnika o dł. 1047 m, przepustów, zjazdów, peronu, kanalizacji deszczowej, placu utwardzonego, budowę kanału technologicznego oraz montaż oznakowania pionowego i poziomego. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1073R Kustrawa – Bystre – wzmocnienie konstrukcji istniejącej jezdni, poprzez wykonanie warstw podbudowy, nowych warstw konstrukcyjnych z betonu asfaltowego na dł. 999 m, wykonanie przepustów, poboczy, renowacji rowów oraz montaż oznakowania pionowego i poziomego.

Planowany termin realizacji inwestycji: 2023-2025 r.