Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” z Rudnika nad Sanem od dnia 15 kwietnia 2024 r. rozpoczyna realizację zadania publicznego powierzonego przez Powiat Niżański w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie wspierania osób niepełnosprawnych – realizacja zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, finansowanego z Funduszu Solidarnościowego.

W związku z powyższym Stowarzyszenie rozpoczyna rekrutację uczestników i opiekunów osób niepełnosprawnych do zadania „Prowadzenie opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego”.

Zadanie obejmuje wspieranie osób niepełnosprawnych, mieszkańców Powiatu Niżańskiego. Szacowana liczba osób, które objęte zostaną wsparciem – 42 osoby:

1. 8 osób dorosłych z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności – za uprzednią zgodą Powiatu Niżańskiego,
  2. 34 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, w tym 1 dziecko, dla którego pobyt dzienny świadczony będzie w miejscu zamieszkania oraz 4 dzieci, dla których dofinansowanie wynosić będzie 50% - za uprzednią zgodą Powiatu Niżańskiego.

W pierwszej kolejności uwzględnione zostaną potrzeby członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobą niepełnosprawną, która stale przebywa w domu, tj. nie korzysta z ośrodka wsparcia lub placówek pobytu całodobowego, np. ośrodka szkolno-wychowawczego czy internatu.

Opieka wytchnieniowa realizowana będzie w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem i/lub w siedzibie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy w Ulanowie w terminie od dnia 27 kwietnia 2024 r. do dnia 31 grudnia 2024 r.

Rekrutacja potrwa w dniach od 15 do 25 kwietnia 2024 r., do godziny 15.00. Dokumenty rekrutacyjne należy składać osobiście u koordynatora projektu – Barbary Potockiej (tel. kont. 531 718 268) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (liczy się data wpływu do Stowarzyszenia).

Więcej informacji i formularze rekrutacyjne do pobrania w zakładkach poniżej.

Klauzura informacyjna RODO-2024 (pdf)

Karta zgłoszenia do Programu Opieka wytchnieniowa-edycja 2024 (pdf)