grafika

W ramach projektu Powiatu Niżańskiego „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap IV”, który został dofinansowany w 2022 roku z „Rządowego Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024”, realizowane jest działanie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i życiu codziennym – od przedszkolaka do seniora”, w ramach którego odbyło się m. in. spotkanie z przedszkolakami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w Nisku.

Realizując założenia projektu w sposób ciekawy i interesujący dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego obowiązujące zasady przedstawił Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Dawid Uzar. Dzięki atrakcyjnej formie przekazu dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w tym spotkaniu.

- Zdajemy sobie sprawę, że rozmowy na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania trzeba zaczynać od podniesienia świadomości najmłodszych mieszkańców naszego Powiatu stąd propozycja zorganizowania tego spotkania. Dlatego bardzo nas cieszy, że zarówno Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w Nisku zaangażowali się i pomogli w realizacji naszego projektu – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.

Projekt „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap IV”

został dofinansowany w 2022 roku z „Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024