W Zespole Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach rozstrzygnięto VI edycję Międzywojewódzkiego Konkursu o tytuł „Supertechnika Regionu". Oprócz gorzyckiej szkoły organizatorami wydarzenia były: Filia w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Studenckie Koło Naukowe „Level UP”.

Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów średnich szkół technicznych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach szkolnych. W Gorzycach czekał na nich najpierw test pisemny, a następnie zadanie praktyczne.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku reprezentowało trzech uczniów z klasy 4A technikum mechatronicznego: Karol Kapusta, Bartłomiej Łepko i Jakub Pelc.

Jakub Pelc zakwalifikował się do finałowej ósemki i przystąpił do części praktycznej konkursu. W tym etapie rozgrywki Jakub i trzej inni finaliści zdobyli taką samą, maksymalną liczbę punktów. Ostatecznie uczeń RCEZ w Nisku Jakub Pelc został laureatem w konkursu, zdobywając cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Konkursowi towarzyszyła III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Mechatronika w Przemyśle i Edukacji” pt. „Robotyzacja i Automatyzacja Produkcji”.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi oraz jego opiekunom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku