W dniu 6 listopada 2025 roku w Starostwie Powiatowym w Nisku została podpisana umowa na realizację przez Powiat Niżański zadania pn.: „Zakup ambulansu typu B/C” w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału zasobów niezbędnych do realizacji zadań w ramach Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na terenie Powiatu Niżańskiego”. Ww. zadanie zostało zakwalifikowane w ramach rządowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
Dostawcą ambulansu jest firma MEDICARDIA Monika Modlińska Spółka Komandytowa z siedzibą w Niedoradzu. Łączny koszt realizacji zadania wynosi 671 355 zł.
Zakres zadania obejmuje dostawę i sprzedaż fabrycznie nowego, kompletnie zabudowanego ambulansu sanitarnego typu B, wyposażonego w specjalistyczny sprzęt medyczny, przeznaczonego do realizacji zadań z zakresu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, realizowanych przez podmiot ochrony ludności, jakim jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.
W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Józef Sroka oraz w imieniu firmy MEDICARDIA Spółka Komandytowa Pani Monika Modlińska przy udziale Pana Arkadiusza Gradowskiego.
- Zwiększenie zasobów poprzez zakup ambulansu typu B, jako sprzętu do ewakuacji osób poszkodowanych w stanach nagłego zagrożenia życia mieszkańców, wpłynie bezpośrednio na bezpieczeństwo zdrowotne lokalnej społeczności. Dzięki rządowemu wsparciu i współpracy administracji rządowej z samorządową, system ratownictwa medycznego na terenie Powiatu Niżańskiego zostanie znacząco wzmocniony, co przełoży się na szybszą i skuteczniejszą pomoc podczas ewakuacji oraz w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.




Powiat Niżański