W dniu 25 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Nisku przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem eliminacji Turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorami turnieju był Powiat Niżański, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nisku oraz Oddział Powiatowy w Nisku Związku OSP RP.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiło 17 uczestników z terenu powiatu niżańskiego.

W eliminacjach powiatowych wyłoniono trójkę zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Laureatami Turnieju zostali:

Grupa I (szkoła podstawowa, klasy 1-4)

1. Oskar Kołodziejczyk
  2. Filip Szewczyk
  3. Lena Drelich

Grupa II (szkoła podstawowa, klasy 5-8)

1. Amelia Kołodziej
  2. Łucja Małek
  3. Julia Kołodziej

Grupa III (szkoły ponadpodstawowe)

1. Sebastian Pałys
  2. Piotr Drabik
  3. Michał Wraga

Wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Powiat Niżański, Komendę Powiatową PSP w Nisku oraz Oddział Powiatowy w Nisku Związku OSP RP dokonali Starosta Niżański Robert Bednarz, Komendant Powiatowy PSP w Nisku bryg. Andrzej Kołodziej oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego w Nisku Związku OSP RP dh Jarosław Siek.

W trakcie Turnieju uczestnikom i ich opiekunom zaprezentowano samochody i sprzęt strażacki znajdujący się na wyposażeniu Komendy Powiatowej PSP w Nisku.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych (pierwsze miejsca) z poszczególnych grup będą reprezentować Powiat Niżański w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 17 maja 2024 r. w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Turnieju!